m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

„Bawi Nas Piłka”

 

Ruszyły rozgrywki piłkarskie dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Program stworzony przez PZPN obejmuje cały kraj i trafił również do powiatu namysłowskiego i Bąkowic. Gry turniejowe przeznaczone są dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych szkoły podstawowej: I-II klasa oraz III-IV klasa. Najważniejszą ideą przedsięwzięcia jest udział i rodzinna zabawa, a wynik sportowy odsunięty został na dalszy plan.

Pierwszy turniej dla kategorii starszej odbył się na „Orliku” w Pokoju, gdzie UKS Bzyk Bąkowice brał udział wystawiając mieszaną drużynę. W Pokoju startowały drużyny: 2 z Namysłowa, Czarnowąs, Dąbrowy, Pokoju i z Bąkowic, a w końcowej klasyfikacji „Bzyk uplasował się na czwartym miejscu.

19 października na boisku „Orlik” w Bąkowicach odbył się pierwszy turniej dla dzieci z kategorii I-II klasy. Zgłosiło się 6 ekip: Swobnica Czarnowąsy, Start Namysłów, Orzeł Pokój, Start Namysłów 2, UKS Bzyk Bąkowice i Start Namysłów 2007. Piękna pogoda, zacięte mecze, gorący doping rodziny, słodki poczęstunek, oprawa muzyczna sprawiły, że był to udany piknik rodzinny i prawdziwa zabawa z piłką. W klasyfikacji końcowej Bzyk zajął V miejsce. Przed nami kolejne turnieje, również na hali, zatem zapraszamy chętnych rodziców do współpracy.

Gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju: Pani Wójt Gminy Świerczów Barbarze Bednarz, Państwu Marcie i Mirosławowi Groblicom, Państwu Marioli i Robertowi Łukawskim, Państwu Agnieszce i Rafałowi Sieczkom, Pani Katarzynie Andruszków oraz Pani Marioli Piwowarczyk. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Andrzej Piwowarczyk 

wstecz